Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Horvátországban 260 olyan multimilliomos él, akinek vagyona egyenként meghaladja a 30 millió amerikai dollárt - közölték horvát lapok a Wealth-X felmérése nyomán.
Habár Horvátországot is évek óta sújtja a gazdasági válság, a Wealth-X által lajstromba vett szupergazdagok között 260 horvát is szerepel. Az arab olajkirályoknál is gazdagabb horvátok összesen több mint 30 milliárd amerikai dollárt érő részvénnyel, ingatlannal, műtárggyal rendelkeznek.
A felmérésben vizsgált 45 európai ország közül 260 multimilliomosával Horvátország a 23. helyen végzett, maga mögé utasítva a többi egykori jugoszláv tagállamot: Szerbiában 90, a "gazdag" Szlovéniában pedig csak 70 szupergazdag él - írta a Vecernji list.
Európában a legtöbb gazdag Németországban van, szám szerint 15 770. A második helyen Nagy-Britannia végzett 10 515 milliomossal, a harmadik Svájc, ahol 5595 dúsgazdag él. A "World Ultra Wealth Report 2012-2013" listára csak olyan milliomos kerülhet fel, akiknek vagyona meghaladja a 30 millió amerikai dollárt.
A gazdagok számát tekintve Horvátország még az olyan olajóriásokat is megelőzte, mint Irak (215 multimilliomos) vagy Líbia (60). A világ leggazdagabb embereinek lajstromán 187 380 dúsgazdag szerepel. Vagyonuk együttesen megközelíti a 25 775 milliárd dollárt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagyot ment Londonban Emmanuel Macron francia államfő, konkrét megállapodásainak jelentőségét majd az idő dönti el. Hazai ellenfeleinek inkább múltbéli tevékenységük miatt van most feladva a lecke.