Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A 2013-as adócsomag hétfői zárószavazása előtt pedig további módosítások tették mozgalmassá az utolsó perceket. Az RSM DTM partnere összegez, elemez és értelmez.
A jövő évi adóváltozásokról már év közben számos információ látott napvilágot, a belföldi részletes áfabevallás 2013-as bevezetésére már az előző évi adócsomag is tartalmazott utalást. Az újdonságok közül várhatóan ez a rendelkezés lesz az egyik, amely kiemelt figyelmet kap, hiszen számos technikai előfeltételnek kell a jövő év elejéig megfelelni – írja az RSM DTM blogjában Kalocsai Zsolt elnök-vezérigazgató, partner. Vitathatatlan, hogy a részletes áfabevallás többletadminisztrációt fog okozni a vállalkozások számára, ugyanakkor az adóhatóság oldalán az ellenőrzés és adóbeszedés hatékonyságát közép- és hosszú távon javítani fogja. Az adóbeszedés hatékonyságának javulásához várhatóan a pénztárgépek adatállományának szorosabb adóhatósági kontrollja is hozzá fog járulni, amelyről a későbbiekben külön jogszabály rendelkezik majd.
A kkv-k részére két új adónem jelenik meg az eva megtartása mellett: a kisvállalati adó (kita), valamint a kisvállalkozások tételes adója (kata). A kata nemcsak női névként népszerű, de várhatóan a kisvállalkozások is – egyszerűsége miatt – igen széles körben fogják választani. A kérdés persze adott: érdemes-e az új adónemekre váltani? A választás előtt alapos mérlegelésre és kalkulációkra van szükség.
Az egyes ágazatok adóztatása továbbra is fókuszban marad, ennek megfelelően bevezetik a tranzakciós adót, a közműadó, valamint várhatóan véglegesen megmarad a pénzintézeti különadó. Az említett ágazati adók mellett a friss csomag számos adónemet érint, így – a teljesség igénye nélkül – emelkednek a cafetéria juttatások terhei, ugyanakkor kedvezőbb lesz az Erzsébet utalvány elszámolása, több ponton egyszerűsödik az illetéktörvény, számos technikai módosítást tartalmaz az adózás rendjéről szóló törvény, a társasági adótörvény több adóalap és adókedvezmény módosítását tartalmazza és még hosszasan lehetne sorolni a lényegi és kevésbé lényegi, 2013. évet érintő változásokat.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Budapest III. kerületének vezetése a korábbi években arra törekedett, hogy ne épüljenek új lakóparkok a városrészben, sok helyen ugyanis már nehezen bírja a terhelést a helyi infrastruktúra. Az elmúlt hónapokban viszont megváltozott ez az álláspont, és – ha megszavazzák a szükséges előterjesztéseket – több építkezés, valamint NER-közeli vállalakozó is zöld jelzést kaphat az önkormányzattól.
A kirúgás miatt beküldött cégbírósági papírokból kiderült, hogy 2024 januárja óta egy háromtagú igazgatóság látja el a vállalat vezetését.
Ezek után bármi megtörténhet, mondta egy munkácsi férfi a HVG-nek.