Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Minden eddigi rekordot megdöntött tavaly a Budejovicky Budvar sörgyár exportja: az állami tulajdonban lévő sörfőzde 657 ezer hektoliter Budweiser sört adott el külföldön, 1,1 százalékkal többet az egy évvel korábbinál.
A termelés 1,34 millió hektoliter volt, 2 százalékkal több a 2011. évinél.
A Budweiser márkanév kizárólagos használati jogáért hosszú idő óta verseng a cseh vállalat és az amerikai Anheuser-Busch. A Budweisert Amerikában a legnépszerűbb sörök között tartják számon, Európában viszont az Anheuser-Busch 2009-ben elvesztette azt a pert, amelyet a Budweiser márkanév európai bejegyzése érdekében indított. Az EU bírósága arra hivatkozott, hogy a Budvar sörgyár már 1958-ban levédette a márkanevet egyebek között Franciaországban, Ausztriában és az akkori Csehszlovákiában.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.