Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Megtévesztette a vásárlókat az Immunotic Kft., 1,2 millió forintos versenyhivatali büntetéssel megúszták.
A vásárlók megtévesztése, és tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat miatt 1,2 millió forintra bírságolta a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az Immunotic Kft.-t.
A cég az Immunotic készülékcsaládot 2013 augusztusa és 2014 decembere között a honlapján, közösségi oldalakon, a saját blogján olyan gyógyító hatásokkal népszerűsítette, amelyeket nem tudott a tudomány elvárásainak megfelelő bizonyítékokkal alátámasztani – közölte a GVH.
Ráadásul az Immunotic 16 hónapon keresztül egy olyan fogyasztói kört tájékoztatott félre, amely az egészségügyi problémái miatt fokozottan kiszolgáltatott.
A GVH felhívta a figyelmet, hogy a vállalkozásoktól olyan bizonyítékokat vár el az egyes állítások igazolására, amelyek egyrészt alátámasztják gyógyító vagy egészségre vonatkozó állításaikat, másrészt megfelelnek a tudomány elvárásainak, és e bizonyítékokkal rendelkezniük kell már a reklámjaik közzététele előtt.
Az Immunotic weboldalán a mai napig reklámoznak olyan gépeket, több százezer forintos áron, amelyek azzal kecsegtetik a vásárlót, hogy megszüntetik az allergiát, illetve egyes betegségeket, köztük idegrendszerieket is.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Börtönbe zárták Oroszországban, megkínozták Fehéroroszországban, farkasszemet nézett Putyinnal, de a saját démonaival nem sikerült megküzdenie.
Néhány szón, gesztuson múlt, hogy 1990-ben sikerült megfékezni Marosvásárhelyen a halálos áldozatokat követelő román-magyar összecsapásokat, és nem borította el egész Erdélyt az erőszak.
Batházi Tamás szerint Wladár Sándornak szexuális viszonya volt a húsz éve elhunyt, hírhedten keménykezű Széchy Tamással.
A volt igazságügyi miniszter elmúlt másfél éve került fókuszba.
Szamosvölgyi Péter gyáva senkinek nevezte az őt kritizáló hozzászólót.