Tőzsdére megy a Duna House

Jelentősen növelte árbevételét és eredményét az első fél évben a Duna House (DH), az ingatlanpiaci csoport azt is bejelentette, hogy részvényértékesítésre és tőzsdei bevezetésre készül.

  • MTI MTI
Tőzsdére megy a Duna House

A társaság értékesítésből származó nettó árbevétele 34 százalékkal, 1,34 milliárd forintra, adózott eredménye pedig közel 45 százalékos emelkedéssel, 422 millió forintra nőtt 2015 első hat hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte a cég kedden az MTI-vel. A tájékoztatás szerint a társaság a tőzsdén keresztüli forrásbevonás érdekében a napokban benyújtotta engedélyezésre a tervezett részvényértékesítésre és tőzsdei bevezetésre vonatkozó tájékoztatóját a felügyelethez.

A közlemény idézi Doron Dymschizt, az ingatlanpiaci csoport tulajdonos-vezetőjét, aki elmondta: az árbevétel növekedését a hatékonyabb működés mellett a javuló gazdasági helyzet, az ingatlan- és hitelpiac élénkülése is támogatta. A DH-csoport részvételével lebonyolított lakóingatlan-piaci tranzakciók száma 2009 óta töretlenül emelkedett, és ez a tendencia 2015 első felében is megmaradt – tette hozzá.

A cégcsoport két ingatlanközvetítői franchise hálózatában – Duna House, SMART Ingatlan – egyfelől jelentősen bővült a tranzakciókból származó díjbevétel, másfelől a tranzakciókhoz kapcsolódó pénzügyi termékek (hitelek és biztosítások) közvetítéséből származó jutalékbevétel is emelkedett. Mindez az árbevétel közel 340 millió forintos növekedését eredményezte – írták.

Az eredményesség növekedését az is segítette, hogy a működési költségek az árbevétel növekedésénél kisebb arányban emelkedtek. A közlemény szerint a cégcsoport tervei között szerepel, hogy a magyarországi piacon bővítsék az ingatlanpiachoz szervesen kapcsolódó szolgáltatásaikat, és hosszabb távon regionális szereplőkké váljanak.

A csoport legismertebb tevékenysége az ingatlanközvetítés, de emellett a lakóingatlan tranzakciókhoz kapcsolódóan jelzáloghitel-közvetítéssel is foglalkozik, valamint további szolgáltatásokat is nyújt, így biztosításközvetítést, ingatlan-értékbecslést és energetikai tanúsítványok készítését.

A tavalyi évet a cég 2,28 milliárd forintos nettó árbevétel mellett 735 millió forintos adózott eredménnyel zárta, előbbi egy év alatt 40 százalékkal, utóbbi csaknem 50 százalékkal nőtt.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Mikor jó egy céges hitelajánlat?

Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.

Révész Sándor: A Pride betiltása nem szólhat a Pride-ról

Révész Sándor: A Pride betiltása nem szólhat a Pride-ról

A gyülekezés joga arról szól, hogy egy véleménycsoport megmutatja magát köztéren a köznek: „Itt vagyunk, ezt gondoljuk, ilyenek vagyunk, ezt akarjuk!” Aki ezt nem teheti meg, az az önkifejezés, a közéletben való részvétel alapvető jogától van megfosztva.