Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei és adóellenőrei magánlakásán foglalták le egy internetes kereskedő 300 ezer forintos hamisított árukészletét.
A pénzügyőrök és revizorok a fővárosban végeztek ellenőrzést egy internetes kereskedőnél. A revizorok a hirdetési oldalon található fej- és fülhallgató kínálatból választottak, azonban vásárlásukról számlát nem kaptak.
Ezt követően a pénzügyőrök átvizsgálták a kereskedő lakását, ahol hamis fej- és fülhallgatókat találtak gyári csomagolásban. A NAV pénzügyőrei a mintegy 300 ezer forint értékű hamis termékeket lefoglalták, és iparvédelmi jogok megsértése miatt feljelentést tettek a NAV illetékes bűnügyi igazgatóságán.
A revizorok az internetes kereskedő ellen adószám nélkül végzett adóköteles tevékenység miatt indítottak eljárást, aki a fentieken túl több százezer forintos pénzbírságra is számíthat.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?