Kiberbiztonság: Meddig kell elkészülnie a kötelező auditnak?
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Nem vett ki osztalékot Simicska Lajos, amikor tulajdonrésze volt az Eliosban. Amikor Tiborcz Istváné lett a cég, kinyílt a pénzcsap.
A Közgép volt az Elios tulajdonosa, ezért Simicska Lajos cégétől kell visszakérni a pénzt, ha kiderül, hogy csaltak – ezt javasolta legalábbis Lázár János. A 24.hu azonban most arról írt: Tiborcz Istvánék vettek ki nagy pénzt a cégből, hiába volt ott Simicska is.
A nyilvános cégadatokból arra jutott a portál: Simicska Lajos nem vett ki pénzt a cégből, hanem visszaadta azt olyan vállalatoknak, amelyek Tiborcz köreihez kötődtek. 2013-ban Simicskáék nem vettek ki osztalékot, így 2014-nek tömött kasszával vághatott neki az Elios. Ebben az évben lett a 100 százalékig Tiborcz tulajdonában álló Green Investments & Solutions Kft. 50 százalékos tulajdonosa az Eliosnak. Ekkor pedig már megindult a pénzeső: a 2014-es eredményből 470 millió forint osztalékot fizettek ki. Egy évvel később Tiborcz, állítólag a családját ért támadások miatt, eladta a Green Investmenset.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Az öröklés előkészítése, a vagyon átruházása bonyolult, tudatosságot igénylő folyamat – különösen akkor, ha működő cég is van a javak között.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hivatalos panaszt nyújtott be az Európai Bizottság versenypolitikai főigazgatóságához Tordai Bence Paks II. ügyében. Az ellenzéki politikus szerint a projektre 2017-ben kiadott uniós jóváhagyást vissza kell vonni, és eljárást kell a magyar kormány nyakába akasztani.