Tankerbaleset miatt felfüggesztették a hajózást a Boszporuszon

A napraforgóolajat szállító Usichemet vontatóhajókkal próbálják félreállítani az útból.

  • hvg.hu hvg.hu
Tankerbaleset miatt felfüggesztették a hajózást a Boszporuszon

Leállt a hajózás a világ egyik legforgalmasabb kereskedelmi útvonalán a Boszporusz tengerszoroson, miután az Usichem nevű tartályhajó kapitánya meghibásodást jelzett – számolt be a Sputnik. A portál azt írja, hogy amíg a vontatás zajlik, addig a forgalmat a folyón felfüggesztették, a tankert jelenleg vontatóhajókkal próbálják félreállítani az útból.

A Boszporusz attól igazán jelentős útvonal, mert összeköti a Fekete-tengert a Márvány-tengerrel és a Dardanellákon keresztül az Égei- és a Földközi-tengerrel.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

„A továbbtanulás lenne a legfontosabb, de ez olyan kilátástalan, hogy meg se próbálom” – a Lázár Jánossal vitába keveredő fiatalt kérdeztük

„A továbbtanulás lenne a legfontosabb, de ez olyan kilátástalan, hogy meg se próbálom” – a Lázár Jánossal vitába keveredő fiatalt kérdeztük

Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.