Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
A győri polgármester szerint a tiltakozók túl jól szervezettek, és azt sem érti, hogyan tudtak összeszedni csaknem 6 ezer aláírást.
"Van egy csoport, amely magát környezetvédőnek eladva próbál feszültséget és félelmet kelteni a szentiváni lakókban" – mondta Dézsi Csaba András, Győr polgármestere a GyőrPlusz rádiónak. A felvételt az Úgytudjuk.hu tette közzé.
A polgármester azután beszélt erről, hogy 6 ezer aláírás gyűlt össze annak érdekében, hogy az önkormányzat ne sajátítson ki 400 hektár szántóföldet Győrszentiván közvetlen közelében.
A tervek szerint ipari területté minősítenék a területet, amely „jelentősen zavaró hatású” besorolást, úgynevezett Gipz minősítést kapna. A helyiek úgy sejtik, akkumulátorgyár épülne, annak készítik elő a helyet, hivatalosan azonban senki nem mond nekik semmit.
"Nem lesz más út, mint hogy elmenekülünk valahova" - nem kérnek a gyanús ipari parkból a dühös győrszentivániak
A településen mindenki arról beszél, hogy akkumulátorgyárat telepítenek a házaik mellé, de hivatalosan senki nem mond nekik semmit. Az erről tartott fórumon is csak annyi derült ki, hogy nincs semmiről információ, illetve, hogy a jegyző szerint a jegyző nem hazudik, bármilyen hihetetlen is.
Dézsi a rádiónak arról is beszélt, hogy ennyi aláírást nem lehet összeszedni ilyen rövid idő alatt, ha nem valami „nagyon jól szervezett szervezet” áll a háttérben. Mindezt arra alapozva mondta, hogy szerinte a Fidesz sem tud ilyen jó hatásfokkal aláírást gyűjteni. Ezután azt állította a polgármester, hogy a szentiváni civilek vezetői provokátorok, akik ebből élnek, azért kapják a fizetésüket, hogy izgassák a lakosságot.
A településen a múlt héten lakossági fórumot is tartottak, amire nem ment el Dézsi Csaba András. Szerinte a provokátorok miatt nem tud tárgyalni a szentivániakkal.
Az élő adásba betelefonált egy helyi férfi, aki magára aggódó apukaként hivatkozott. Azt kérdezte a polgármestertől, hogy a szentiváni civileket miért a médián keresztül pocskondiázza, miért nem ment el inkább a fórumra.
Dézsi azt mondta erre, hogy feltettek neki egy kérdést SMS-ben az adás közben, hogy kik azok a provokátorok, akikről beszélt. A betelefonáló férfinak azt mondta, ha ő is megkérdezné, akkor azt tudná válaszolni, hogy álljon egy tükör elé és akkor látni fog egy provokátort.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
Hiába próbálja magát a kormány nemzetközi tényezőnek bemutatni, 15 év dúlás után hatalmas feladat lesz újjáépíteni Magyarország tekintélyét a diplomáciában – mondja Hegedűs Dániel, a German Marshall Fund regionális igazgatója. Mi várható 2026 áprilisáig? Mi lenne a legveszélyesebb forgatókönyv a kormányváltás szempontjából? Mi lehet Amerika szerepe a Fidesz választási eredményében?
A közel 50 millió dolláros nászünnep a mérhetetlen pazarláson túl a társadalmi érzéketlenség jelképévé is vált.
A pincészet vezetőjét költségvetési csalással gyanúsítják.