Vannak hatékony eszközök a devizapiaci kockázatok kezelésére
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Több hiányosságot is feltárt a Magyar Nemzeti Bank vizsgálata, több mint 15 millió forintra büntették a céget.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) összesen több mint 15 millió forint bírságot szabott ki az Equilor Befektetési Zrt-re – közölte a jegybank csütörtökön.
Az MNB 2019 szeptemberétől vizsgálta a céget, arra jutottak, az Equilor egyes ügyfeleinél elmaradt az előzetes tájékozódás, illetve olyan befektetési tanácsokat adtak nekik, amely számukra nem volt alkalmas. Azt is megállapították, hogy a társaság nem tett eleget az összes adatszolgáltatási kötelezettségének. A közlemény szerint ezen felül hiányosságok vannak a társaság piaci visszaélésekre vonatkozó szűrőrendszerében is.
Az MNB határozatában kötelezte az Equilort, hogy a hiányosságokat szüntesse meg. A jogsértések miatt összesen 15,75 millió forint felügyeleti bírságot is kiszabott a cégre. A közlemény szerint az Equilor együttműködő volt az eljárás során, s több hiányosságot már a vizsgálat során korrigált.
A Gránit Bank Zrt. augusztus 12-én jelentette be, hogy 50 százalék plusz egy szavazatnyi részesedést szerez a cégben, amit október 21-én be is jegyeztek a cégadatok szerint. A bank tulajdonszerzése azért is jelentős, mert így Tiborcz István, a miniszterelnök veje is tulajdonosa lehet a brókercégnek, mivel az év elején cége, a BDPST, 43,19 százalékos tulajdont vásárolt a Gránit Bankban Hegedüs Éva elnök-vezérigazgatótól.
Többséget szerez Tiborcz bankja az Equilor Befektetési Zrt-ben
A tranzakcióra a Magyar Nemzeti Banknak és a Gazdasági Versenyhivatalnak kell még rábólintania.
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Akkor igazán előnyös egy ilyen beruházás, ha a fogyasztás jelentős része egybeesik a napsütéses időszakokkal.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Leggyakrabban kiabálással, sértegetéssel, káromkodással és becsmérlő fenyegetéssel találkoznak a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet dolgozói, de előfordul, hogy a hozzátartozók vagy a betegek leköpik, megrúgják, fellökik vagy szexuálisan inzultálják őket.
A rendelkezés alól csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
A biztos pártválasztóknál 44-37-re vezet a Tisza a Fidesszel szemben, a Mi Hazánknál viszont erősen rezeg a léc a kutatás szerint.
Arról is beszélt, ha szemmel lehetne ölni, Brüsszelben egy sortűzzel elintézték volna.
Ha erre nincs jó válasz, a százezres menet csak színes emléknek lesz jó.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.
A látássérült férfi szerint nem értették meg, hogy Körte nem Bodri a tanyáról, hanem egy komolyan képzett segítőkutya.