Gondoskodó munkaadó – Adjon-e lakáscélú támogatást a cég a munkavállalóinak?
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A bahamai bíróság elutasította, hogy óvadék fejében elengedjék Sam Bankman-Friedet, ő viszont azt próbálja elkerülni, hogy az USA-ban tárgyalják az ügyét.
A Bahama-szigetek bírósága úgy döntött, nem engedik szabadon óvadékkal Sam Bankman-Friedet – írja a BBC. A FTX kriptotőzsde alapítóját az Egyesült Államokban is szeretnék bíróság elé állítani (a cég központja a Bahamákon van, ott is tartóztatták le Bankman-Friedet, de a vád szerint amerikaiak tömegeit károsította meg), ő viszont szeretné elkerülni, hogy kiadják az USA-nak.
Az amerikai tőzsdefelügyelet szerint Bankman-Fried éveken át épített és működtetett egy csalásra alapuló rendszert. Damian Williams New York-i ügyész egyenesen odáig ment, hogy az amerikai történelem egyik legnagyobb csalásáról beszélt. A vád szerint Bankman-Fried abból a pénzből, amit mások az FTX kriptotőzsdére vittek, a saját másik cége, az Alameda nevű befektetővállalat kasszájába tett át dollármilliárdokat, eközben pedig az FTX által kibocsátott tokenekkel próbálja javítani a vállalat mérlegét, hogy ne tűnjön fel, mennyire nincs fedezet az Alameda mögött.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
A kamatcsökkentést követően megugrott az érdeklődés a Széchenyi Kártya Max Plusz beruházási hiteltermékei iránt.
„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.
Novák Előd szerint a Fidesz hülyét csinál magából.
Hosszú hallgatás után jelentkezett a kormányközeli közvélyemény-kutató.
A magyarok nem keveset tettek hozzá a homoszexualitás kultúrtörténetéhez.
Nehéz-Posony Kata, a HVG ügyvédje minden kérdésre válaszol.
A jelentős indulótőkével is megtámogatott alapítvány már dátumot sem mond, mikorra várható a régóta ígért beruházás.