Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Amiről eddig csak újságcikkek és kriptopiaci elemzések szóltak, az most már hivatalosan is vád lett: Sam Bankman-Fried az amerikai tőzsdefelügyelet szerint is éveken át úgy szervezte a kriptotőzsdéjét és a befektetési vállalatát is, hogy nem volt mögötte fedezet.
Órákkal az után, hogy a Bahama-szigeteken letartóztatták Sam Bankman-Friedet, a nemrég összeomlott FTX kriptotőzsde alapítóját, az Egyesült Államok tőzsdefelügyelete bejelentette, hogy azzal vádolják, éveken át tartó csalássorozatot szervezett – írja a CNN.
A vád szerint Bankman-Fried pontosan tudta azt, hogy a másik cége, az Alameda befektetővállalat mögött nincs fedezet, a papíron meglévő vagyonának a nagy része az FTT-tokenből, az FTX saját kriptopénzéből állt. Eközben a befektetőket az Alameda és az FTX is azzal hitegette, hogy stabil, biztonságos rendszerről van szó.
Ahogy azt az összeomlás utáni cikkünkben írtuk: ez leegyszerűsítve nagyjából olyan, mint ha kiderülne, hogy egy tőzsdeelnök másoknak a tőzsdén befektetett pénzéből pakol át a saját veszteséges cégének kasszájába, és hogy ez ne legyen feltűnő, saját magának pénzt nyomtat.
A kriptovalutázás csodagyerekének tartották, de most már az a kérdés, csaló volt-e vagy bolond
Egy hónapja még arról volt szó, hogy Sam Bankman-Fried az új generáció üzleti zsenije, aki már harminc éves kora előtt dollármilliárdokat csinál a kriptotőzsdéből, és csak arra vár, hogy öregkorában majd elosztogassa jótékony célra a vagyonát. Mostanra bukott emberré vált, és örülhet, ha szabadlábon megússza az egészet, némi pénzt megmentve a korábbi vagyonából.
Az FTX központja a Bahama-szigeteken volt, így került Bankman-Fried is oda. A letartóztatását viszont az Egyesült Államok kérte, ők vádolják csalással. És az amerikai tőzsdefelügyelet közlése szerint ennyinél valószínűleg nem is állnak meg, további vizsgálatok is folyamatban vannak az összeomlott cégcsoport ellen.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.