Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Négy év alatt kilencszeresére növelte árbevételét Mészáros M1 Autókereskedő Kft. amely érdekesen kiírt közbeszerzéseket nyer, úgy, hogy másfélszeres áron szállítanak a versenytársakhoz képest. Még a Rogán Antaléknak szállító flottakezelőt is rendre lenyomják.
A 180 napos határidő helyett 15 napos szállítás, pontosan a kiírásban szereplő autók
– többek között ezzel nyeri a különböző autós közbeszerzéseket Mészáros Lőrincék autós cége, a Mészáros M1 Autókereskedő Kft. – írja az Átlátszó, amely egy közbeszerzési szakértővel vizsgálta meg a vállalkozás által elnyert kilenc megbízást.
A lap szerint furcsa jeleket találtak, így például az általuk elnyert közbeszerzések kiírói
Ily módon akár másfélszer drágább ajánlattal is a Mészáros-cég lesz a nyertes egy adott pályázaton.
A gyors szállítás ugyanakkor annak is köszönhető, hogy valamiért pont annyi és pont olyan felszereltségű járművel rendelkezik, mint ami a kiírásban szerepel.
A lap szerint ilyen furcsa körülmények között a Mészáros M1 Autókereskedő Kft. sikerével zajlott le a
A megbízások összességében sokmilliárdos bevételt hoztak a cégnek, amely – Mészáros-céghez híven – bámulatos növekedést mutat: 2017-hez képest 2021-re bő kilencszeresére nőtt az árbevétele (0,5 milliárd forintról 4,69 milliárdra). Első közbeszerzésüket 2021-ben nyerték, azóta pedig 11-et húztak be.
Mészárosék olyan versenytársakat utasítottak maguk mögé, mint a Mercarius Flottakezelő Kft., amely korábban az MVM Paks II. Zrt.-nek, a Sberbank Magyarországnak, illetve Rogán Antalnak és feleségének szállítottak flottás járműveket.
Borítóképünk illusztráció: rajra a 250 millió forintos Brabus tuningterepjáró Mészárosék FeHoVa-standján.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Egy társaság bármikor dönthet arról, hogy egy másik devizanemben vezeti a könyvelését?
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2026. június 3. és 2026. június 30. között.
A varsói képviselet vezetőjéről már tudni lehetett, hogy haza kell jönnie, egy frissen kinevezett államtitkár pedig már hónapokkal ezelőtt elbúcsúzott az állomáshelyétől.