Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A magyar Central Csoport leányvállalata a Rzeczpospolita üzleti napilap, a Parkiet havilap, valamint számos hír- és sportoldal kiadójában vásárolt tulajdonrészt.
Kisebbségi, 13,43 százalékos tulajdonrészt vásárolt a Central International Kft., a Central Csoport leányvállalata a lengyelországi Gremi Media S.A. kiadóban, ami a bejelentés szerint ez 20,38 százalékos szavazati jogot biztosít neki.
A Gremi Media legnagyobb részvényese továbbra is a holland székhelyű Pluralis B.V. maradt, amelynek képviselői – olvasható a közleményben – stratégiai partnerként üdvözlik a Centralt, és meg vannak győződve arról, hogy a magyar médiavállalat részvétele hozzájárul a Gremi Media S.A. hosszú távú növekedéséhez.
A Pluralis B.V.-t neves európai médiavállalatok, demokráciát támogató alapítványok és befektetők hozták létre. Közös céljuk olyan hírszolgáltató vállalatokba befektetni, amelyek független, minőségi tartalmat nyújtanak olyan európai országokban, ahol a média pluralitása veszélyben van. A Pluralis egyébként egyike Soros György jelentős befektetéseinek, így a Central Csoport üzlettársa lett az amerikai milliárdosnak.
A Gremi Media S.A. a Rzeczpospolita üzleti napilap, a Parkiet havilap, valamint számos hír- és sportoldal kiadója.
„Büszkék vagyunk, hogy a Gremi Media befektetői lehetünk, hiszen ez Lengyelország egyik legkiválóbb hírszolgáltatója, amely elkötelezett a független újságírás és a minőségi tartalomgyártás mellett. Küldetésünknek tekintjük, hogy támogassuk a független, hiteles médiát a V4-országokban, valamint a minőség erős bástyájaként jelenjünk meg partnereink és olvasóink szemében. A lengyel befektetést követően immár az összes V4-országban jelen vagyunk, és aktívan veszünk részt a kiadásban” – idézte a közlemény Varga Zoltánt (képünkön), a Central Csoport többségi tulajdonosát, a Central Médiacsoport elnök-vezérigazgatóját.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.