Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A csatornának közel négymillió forintot kell fizetnie.
Állampolgári bejelentésre indított hatósági eljárást a Médiatanács a Tények Plusz június 12-én este, a TV2-n sugárzott adása, valamint a tenyek.hu-ra aznap feltöltött Tények Plusz és a Magyar innovációval regenerálódik című műsorszámok kapcsán - közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság.
A műsorban egy étrendkiegészítőkből álló termékcsalád jótékony hatásairól, valamint egy magánrendelő szolgáltatásairól esett szó Dzsudzsák Balázs történetén keresztül.
A Médiatanács szerint a termékek és orvosi kezelések bemutatása a műsorban „kereskedelmi célokat szolgált, azaz reklámokra jellemző módon a magánrendelő szolgáltatásainak igénybevételét és a termékcsaládba tartozó étrendkiegészítők megvásárlását szorgalmazta.”
Ezért megállapították, hogy a médiaszolgáltató - vagyis a TV2 - összesen három alkalommal sértette meg a burkolt kereskedelmi közlemény közzétételének tilalmára vonatkozó szabályt, ami miatt összesen 3 millió 900 ezer forint bírságot szabtak ki.
A korábbi válogatott Dzsudzsákra mostanában rájár a rúd: a napokban a NAV indított eljárást tanácsadó cége ellen.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Értékes ingatlanokat készül eladni az állam; elkészült az EU új költségvetésének terve; megtaláltuk, hogyan jutott el két nap alatt hatmilliárd forint a Kelenföldi Erőműből az olaszországi villát megvásárló céghez. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
A zenészek nem küldhetik azt az üzenetet, hogy nem érdekli őket, mi történik az országban, ahol játszanak – ezzel magyarázta Schiff András, hogy nem lép fel az Egyesült Államokban.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke szerint a kormánynak csak kósza ötletei vannak.