Csődöt jelentett a Miss Universe thaiföldi tulajdonosa

A JKN Global Group tovább folytathatja működését, de jelentős adósságot halmozott fel és likviditási gondokkal küzd.

  • hvg.hu

Csődöt jelentett a Miss Universe szépségverseny thaiföldi tulajdonosa, írja a BBC. A cég egykor Donald Trump volt amerikai elnök üzleti birodalmának része volt, a thai cég, a JKN Global Group pedig egy évvel ezelőtt vette meg 20 millió dollárért.

A cég vezérigazgatója, Anne Jakapong Jakrajutatip transznemű nő, akkor vásárolta meg a céget, amikor a szépségverseny egyre "befogadóbbá" vált, vagyis anyák, házas nők és transzneműek is indulhattak a versenyen.

A thai cég jelentős adósságokat halmozott fel, a részvények árfolyama egy év alatt 80 százalékkal esett. A vezetés közölte, a likviditási problémát próbálják megoldani.

Hozzászólások

Útmutató cégvezetőknek