Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Ügyfelek tettek feljelentést a cég ellen, amely nem szállítja az állami pályázaton elnyert napelemes rendszereket a nyerteseknek. A mátészalkai rendőrök nagyobb kárt okozó csalás gyanúja miatt indítottak nyomozást.
Nagyobb kárt okozó csalás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat büntetőeljárást a Mátészalkai Rendőrkapitányság annak a cégnek az ügyében, amely több mint 300 a 2021-es állami napelemes pályázat nyertesével szerződött, hogy kiépíti náluk a rendszert, viszont a közelmúltban leállt. A fejleményről a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtószolgálata tájékoztatta lapunkat.
Mint korábban megírtuk, a Traditional Solutions Kft. több száz pályázatos ügyfele maradt hoppon, miután pénzügyi nehézségek léptek fel a cégnél, leálltak a kivitelezések és az eszközök kiszállítása. A cég szerint ennek oka, hogy az állam évek óta nem folyósítja a pályázóknak odaítélt támogatást, legfeljebb az előleget tudták lehívni. A cég ez utóbbit több esetben meg is tette, sőt sokuktól önerőt is bekért – a pályázatok csigalassúságú elbírálása alatt eltelt idő alatt a napelemes piacon bekövetkezett drágulás miatt –, de néhány rendszer kiépítése, néhány eszköz kiszállítása után leállt, ügyfélszolgálatos munkatársaik felmondtak, telefonjaik elnémultak. honlapjukat felfüggesztették.
A cég ugyan a napokban e-mailben jelezte az ügyfeleknek, hogy keresi a megoldást, szándékában áll teljesíteni a szerződésekben vállaltakat, és türelmet kért.
Az ügyfelek közül azonban sokan már feljelentést tettek. Volt, akik arról számoltak be, hogy elhajtották őket a rendőrök, de voltak, akik sikerrel jártak a Mátészalkai Rendőrkapitányságon. Megkeresésünkre a rendőrség jelezte:
a büntetőeljárás három feljelentés alapján indult,
de többet „az eljárás érdekeire tekintettel” nem árultak el.
Nem fizet az állam, meg is feneklett legalább egy napelemes cég: pályázók százai futnak a pénzük után
Több százan futnak a pénzük és vágyott napelemeik után a 2021-es napelemes pályázat nyertesei közül, miután kivitelezőjüknék pénzügyi nehézségek léptek fel. Az érintett vállalkozás lehívta a támogatási előlegeket, és önerőt is átvett az ügyfelektől, telepített is több rendszert, illetve leszállított számos berendezést, de sok ügyfél esetében nem jutott semmire.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Az orosz és az amerikai elnök várhatóan a jövő héten tárgyal egymással.
Sajtóértesülések szerint az izraeli hadsereg és több vezető biztonsági tisztviselő is ellenzi a lépést.
A magyar gazdaságban is az autóipar volt a legfőbb vesztese a tavalyi évnek.