Nem félünk eléggé
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
Hogyan térképezik fel azokat a gondolatokat, amiket meg sem fogalmazunk? És mi köszön vissza azokból az adatokból, amelyeket magunk mögött hagyunk? Ezzel foglalkozik a BeHive viselkedéstudományi cég, amelynek alapítója, Nyvelt Anna és adattudományi vezetője, Takács Anna volt üzleti podcastunk vendége.
Azt tudjuk, hogy a viselkedésünk és az adataink rengeteget elárulnak rólunk, amit sokan nem félnek rosszra használni.
De lehet jól is – feltéve, hogy etikusan és a jó döntésekhez használják. Ezzel foglalkozik a BeHive viselkedéstudományi cég, amelynek alapítói a Forbes 30 sikeres fiataljának listájára is felkerültek. Üzleti podcastunk legfrissebb adásának vendége Nyvelt Anna, a BeHive társalapítója, valamint Takács Anna, a cég adattudományi vezetője, akiket arról kérdeztünk, hogyan lehet felmérni a tudatalatti döntéseinket, és hogyan lehet mindezt az általunk termelt adatokból is megérteni, hogyan alakítja át ezt a képet a mesterséges intelligencia, és milyen tanácsaik vannak nők számára a startup-szcénában. Mindemellett az adásban lesz egy támogatott tartalom is, amelyben Schweitzer Antalt, a 4iG vezető innovatív technológiai vezetőjét kérdezzük az AI-innováció legújabb trendjeiről.
Iratkozzon fel a Mérlegen csatornájára itt: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts.
Vagy kövesse és hallgassa meg a HVG Podcastok műsorait az alábbi platformok bármelyikén: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, SoundCloud, YouTube.
Miben segíthet ma hatékonyan és biztonságosan a mesterséges intelligencia? Szakértő válaszokért keresse a 4iG-t!
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A vállalkozások számára egyre vonzóbb lehetőség saját célra villamos energiát termelni, különösen a napenergia hasznosítása révén.
A forint jelentős árfolyamingadozása érdemben megnehezíti az olyan beruházások finanszírozását, amelyek importhányadot tartalmaznak.
Azokat, akik csak a Stranger Thingsből ismerik, összezavarná, hogy miket művelt a karrierje kezdetén Paul Reiser. Korábbi rajongóit például azzal lepte meg, hogy feltűnt az Aliens gonoszaként. A veterán komikussal pályafutása cikkcakkjairól, Jerry Seinfeldről, Lisa Kudrow-ról és Eddie Murphyről is beszélgettünk. És arról is, miért tartotta hülyeségnek a Jóbarátokat.
A Tisza Párt elnöke legújabb bejegyzésében kifejezetten a fideszeseket szólította meg.
Ez az a fegyver, amely alkalmas lehet Irán nukleáris létesítményeinek megtámadására.