Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
De legalább volt növekedés a nehezen tervezhető gazdasági környezetben.
Az előző évinél tíz százaléknál is nagyobb bővüléssel, 830 milliárd forint árbevétellel zárta a 2023-at a COOP Gazdasági Csoport. Erről kedden számolt be a a CO-OP Hungary Zrt.
A cégcsoporton belül a Coop üzletlánc tavalyi forgalma 11 százalékos növekedésnek köszönhetően 521 milliárd forintot tett ki. Pekó László, a CO-OP Hungary Zrt. igazgatóságának elnöke a cégcsoport csütörtöki közgyűlésen jelezte, tavaly is nehezen tervezhető gazdasági környezetben kellett helytállniuk a kiskereskedelmi szektor szereplőinek.
„A kereskedelem jelenleg nincs könnyű helyzetben. A 2023 eleji infláció miatt megnőtt forgalmat igen nehezen lehet fenntartani.
Ha forgalmi visszaesés van, akkor vagy árrést kell növelni, vagy költséget kell csökkenteni. Azt látjuk, hogy az árrés növelésére a jelenlegi időszak nem éppen nevezhető kedvezőnek, a költségek pedig nőnek”
– idézték az igazgatóság elnökét.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.