Milyen juttatások adhatók a munkavállalóknak a nyári pihenés finanszírozására?
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
A 25 ezer négyzetméteres csomaglogisztikai központ jövő év végére készülhet el.
Öt vállalat tett ajánlatot a Magyar Posta által kiírt meghívásos közbeszerzési eljárásra, amit végül a Waberer’s leányvállalata nyert meg, így ők építhetik meg az új csomaglogisztikai központot – derül ki a cég közleményéből, amely szerint ezzel a beruházással szeretnének nyitni egy új üzletág felé, és a jövőben több logisztikai központot építeni kiadásra vagy akár eladásra is.
Egy nagyjából 12 focipálya nagyságú területen, Ecser Nyugati Ipari Parkjában épül meg a közel 25 ezer négyzetméteres magas energiahatékonyságú raktárközpont. A Magyar Posta az elmúlt években csaknem 20 telephelyen alakított ki új csomaglogisztikai üzemeket, amelyek a mostani beruházással egy központi csomagfeldolgozóval is gazdagodnak majd.
A Waberer’s többségi tulajdonosa Orbán Viktor veje, Tiborcz István, akinek magánszemélyként csak minimális részesedése van, két, a tulajdonában álló BDPST-csoporthoz tartozó cégen keresztül azonban érdekeltsége meghaladja az 50 százalékot. 2022-ben a Waberer’s International rekordteljesítményt ért el, 2023-ban pedig először fizetett osztalékot, egymilliárd forinttal gazdagítva ezzel Tiborcz Istvánt.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Figyelembe kell venni azokat a feltételeket, amelyekkel mind a kiküldött, mind a társaság megfelel az adózási és számviteli előírásoknak, a rendeltetésszerű joggyakorlás elvéből következő elvárásoknak.
Swingerbulik, ahol a teherbeeséstől sem kell félni: a 60 év felettiek szexuális ébredése is hozzájárult, hogy jelenősen növekszik a nemi betegek száma ebben a korosztályban is. Megnéztük, hogyan alakul a magyar helyzet a többi európai országgal összevetve.
A munkaerőpiac komolyabb megrázkódtatás nélkül nem képes nélkülözni több százezer munkavállalót.
Hadházy Ákos szerint „Orbán smasszerei” voltak a tettesek, elküldte a picsába a minsizterelnököt.
Váczi Eszter elmondta: énekesi keresetéből nem nyújthatott volna ilyen lehetőséget a gyerekeinek.