Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
De hagyományos diós és mákos kategóriákban is osztottak díjakat.
A vörösboros-aszaltszilvás-diós-birsalmasajtos Bíboros bejglivel nyerte el az ínyenc kategóriát az Év bejglije versenyen a dunaharaszti Karl cukrászda – tudósít az MTI. Ugyanezé a cukrászdáé lett az év legjobb diós bejglije is, az év mákos bejglijének járó díjat pedig a budapesti Még1kiflit Kézműves Pékség kapta.
A Magyar Cukrász Ipartestület idén ötödik alkalommal hirdette meg a versenyt cukrászdák, vendéglátóhelyek, kézműves pékségek számára. A közlemény szerint idén a különleges bejglianyagok közt a pekándió, a füge és a vörösbor volt sláger, kedvelt volt a fekete cseresznye, áfonya, meggy, pisztácia és aszalt szilva, de előfordult birsalma, csipkebogyó, sütőtök, cékla és mangó is a felhasznált alapanyagok közt.
Hagyományos diós kategóriában a tolnai Both Cukrászda lett ezüstérmes, a bronzérmet a budapesti Major Cukrászda vitte el. Mákos kategóriában az ezüstérmet a budapesti Némi Kenyér Pékség, a bronzot a debreceni Mignon Cukrászda kapta. Ínyenc kategóriában ezüstérmes a balatongyöröki Promenád Kávéház Téli Ambróziája, bronzérmes pedig a dunaharaszti Karl Kávézó Csendes éj mannája nevű bejglije lett.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
A politológus szerint az sem kizárt, hogy Orbán Viktorból egy ponton köztársasági elnököt csinálnak. Kéri Lászlóval Kacskovics Mihály Béla beszélgetett a Tiszáról, lehetséges buktatókról, Fideszről, kispártokról, lejáratásról.
A HVG tudósítója az oroszok által rakétával megsemmisített üzem mellől jelentkezett be.
A hajó bérleti díja egy hétre több mint egymillió forint.
Ókovács Szilveszter szerint az éneklés bizonytalan volt, számos hanghibát is felfedezett.