Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Ki is takarítottak a számláról 13 millió forintot.
Sms-es csalással kopasztottak meg egy céget csalók, adta hírül a police.hu hétfőn.
Az egész egy magántelefonszámra küldött rövid szöveges üzenettel kezdődött: április 7-én a Nemzeti Adó- és Vámhivatal nevével visszaélő csalók azt közölték a címzettel, hogy „a számlák zárolásra kerültek”, majd egy megtévesztő linkre irányították a cég ügyvezetőjét. Ilyen csalásról lehetett szó:
Az ügyvezető azt gondolta, hogy egy hivatalos adategyeztetési felületre jutott, így megadta személyes adatait, és jóhiszeműen aktivált egy új mobilbanki hozzáférést. Röviddel ezután kétszer külön utaltak a vállalkozás számlájáról: előbb 10, majd 3 millió forintot ismeretlen számlákra.
A sértett a történteket másnap jelentette be a Szigetszentmiklósi Rendőrkapitányságon, ahol tanúként hallgatták ki. Információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntettének gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen indult nyomozás.
A rendőrség a történet végén felhívja a figyelmet, hogy legyünk óvatosak az ismeretlen telefonálókkal, szöveges üzenetben érkezett gyanús linkeket ne nyissunk meg, ismeretlen eredetű programot pedig ne telepítsünk semmilyen készülékünkre. Azt pedig mindig fenntartással kezeljük, ha idegenek banki és személyes adataink, illetve kódjaink iránt érdeklődnek.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.