Trump vámháborúja nagyhatalmi présbe szorította a mindig lavírozó Indiát
Az Indiára kiszabott magas amerikai vámok alááshatják a két ország közeledését, aminek Kína és Oroszország is csak örülhet.
A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren egy XXI. századi elvárásoknak megfelelő repülőmúzeum és légiközlekedési látogatóközpont létrehozására adott a kormány 95 millió forintot – az erről szóló határozat a legutóbbi Magyar Közlönyben jelent meg.
A támogatás forrása az idei állami költségvetés Miniszterelnökség fejezetében a rendkívüli kormányzati intézkedések cím. Az innen átcsoportosított 95 millió forint a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fejezetben, a magyar légiközlekedés-történeti hagyaték létrehozása jogcímcsoportban jelenik meg.
Hardy Mihály, a Budapest Airport kommunikációs igazgatója azt mondta, hogy ez a projekt független a repülőtér melletti szabadtéri múzeumtól, amelyet a Ferihegy Repülőgép Emlékpark Kulturális Alapítvány kezel.
A mostani repülőmúzeumot a Légiközlekedési Kulturális Központ Közhasznú Nonprofit Kft. szervezi, ő használja fel a mostani állami támogatást. A cég 2010 nyarán alakult, tulajdonosai a repülés és a repüléstörténet iránt elhivatott magánszemélyek. Ez a társaság szervezi 2013. májusától a repülőtér-látogatásokat, melyek során a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasok elől elzárt területeire is betekinthetnek a látogatók.
Samu Ádám, a társaság szóvivője elmondta, hogy első lépésként az országban másutt fellelhető utasszállító gépeket újítják fel és mutatják be. Miután rendeződik a repülőtér üzemeltetője és a régi gépeket most bemutató alapítvány közötti vita, az emlékpark gépeit is birtokba akarják venni.
A kft. további forrásbevonásról, illetve szakmai segítségről tárgyal szakmai – légiirányító, repülőgép-javító, illetve repülőtér-üzemeltető – cégekkel – tette hozzá a szóvivő.
Az Indiára kiszabott magas amerikai vámok alááshatják a két ország közeledését, aminek Kína és Oroszország is csak örülhet.
Az alig egy héten belüli, immár negyedik esetről, ami még szombaton történt, egy fideszes fővárosi politikus tett közzé videót.
Horváth László nem ellensége a fesztiváloknak úgy általában, vannak köztük jók is, például az MCC Feszt.
A miniszterelnök üzent: „Kijev, Brüsszel, Tisza – együtt akarják megbuktatni a magyar kormányt”, de ezt nem hagyja szó nélkül.
Az elnök rajongója, Laura Loomer aktivistaként szenteli az életét annak, hogy leleplezze azokat, akik nem eléggé lojálisak Trumphoz.
Árvízvédelem, Budapest–Belgrád vasútvonal és kórházfejlesztés.