A 77 éves Mick Jagger a rózsáit metszi

Eddig is sokoldalúságáról ismertük meg a művészt, de most kapálni is láthatjuk.

  • Lengyel Miklós Lengyel Miklós
A 77 éves Mick Jagger a rózsáit metszi

Minden rendben lesz

Annyi baljós hír van manapság, hogy mindenki vár valami jobbra, biztatóra. Így vagyunk ezzel mi is: nem dobja fel sem a home office-ban, sem a szerkesztőségben ülő újságírót a helyzet, amikor jóformán csak bajokról szóló információkat kap. Pedig van azért olyan is, aminek örülni lehet, ami megnevettet, vannak remek kezdeményezések, példaértékű kiállások. Ezeket gyűjtjük ebben a cikksorozatban.

A Rolling Stones együttes sztárja a gyakorlatban valósítja meg azt, amiről a többi sztár a kiáltványban ír: a világtól elvonulva kertészkedik. Legalábbis ez látható abban a kisfilmben, amely a Jimmy Fallon-show-ban volt először látható.

A néhány perces videóban egy joviális vidéki úriember látható, aki – amikor nem kertjét műveli – testgyakorlatokat végez, újságot olvas, vagy épp a macskáját simogatja.

Bár a filmhíradónak álcázott történet idealizált, nem légből kapott: Mick Jagger, aki folyékonyan beszéli Moliére nyelvét, negyven éve vásárolt kastélyt nem messze attól a helytől, ahol egyik eszményképe az életét bevégezte. Leonardo da Vinci ugyanis Amboise kastélyában volt a francia király vendége élete utolsó szakaszában.

Mick Jagger természetesen nem méri magát a zseniális mesterhez, de a sokoldalúságban igyekszik hasonlítani hozzá. Méltó egy vár urához a kertészkedés? Természetesen – mondja Mick Jagger, aki rajongóinak szánja ezt a jótékony célból forgatott videót, a jogdíjakat pedig a Save The Children alapítvány kapja.

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.