szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az Eb-selejtezők kudarca miatt a szlovén futballszövetség szerződést bontott Matjaz Kek szövetségi kapitánnyal.

A Szlovén Labdarúgó Szövetség hétfőn bejelentette, hogy közös megegyezéssel szerződést bontott Matjaz Kek szövetségi kapitánnyal. 

A szlovén válogatottnak nem sikerült kiharcolnia a részvételt a jövő évi, lengyel-ukrán közös rendezésű Európa-bajnokságon, miután a selejtezősorozat C csoportjának negyedik helyén végzett Olaszország, Észtország és Szerbia mögött, az észak-íreket és a feröerieket megelőzve. 

"Matjaz Kek kétségkívül nagyszerű munkát végzett és remek eredményeket ért el a nemzeti csapattal" - áll a szlovén futballszövetség közleményében. Az 50 esztendős szakember 2007-ben lett szövetségi kapitány, s kivezette a válogatottat a tavalyi, dél-afrikai világbajnokságra. A szövetség egyelőre nem közölte, hogy ki lesz Kek utódja.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!