„Ha rendes nyugdíjat kapnánk, nem lenne szükség a 30 ezer forintra” – miért dolgozik több mint százezer nyugdíjas Magyarországon?
Tavaly már 125 ezer fölé nőtt a nyugdíj mellett dolgozók száma.
A Milák Kristófot az olimpiára felkészítő edző elismerte, évtizedekkel ez előtt ő maga is alkalmazott testi fenyítést, de ma már nem büntetéspárti. Arról, hogy Turi György erőszakos lett volna, nem hallott.
„Vannak olyan megszólalások, írások, amelyek úgy állítják be ezt a szakmát, mintha nyúznánk a gyerekeket. Szó sincs erről” – mondta a Telexnek adott interjújában Selmeci Attila, Milák Kristóf egykori edzője. Selmeci, aki 17 évet dolgozott együtt Turi Györggyel, az után nyilatkozott, hogy az elmúlt hetekben előbb Cseh László, majd Kozma Dominik, Kiss Noémi író, Egerszegi Krisztina edzőtársa, illetve Dara Eszter is arról beszélt: a bántalmazás, a lelki terror alkalmazása is része volt Turi úszóedzői módszereinek. Most azt mondta:
egyetlen eset is sok, de a nyolcvanas években kódolva volt sok sportágban, nemcsak az úszásban, hogy egy akarnok edző olyan módszerekhez nyúl, ami ma már elítélendő, viszont akkor teljesen megszokott és elterjedt volt.
Arra a kérdésre, hogy ő maga használta-e a testi fenyítést az edzői módszerei között, azt válaszolta: „Én is alkalmaztam olykor, nem vagyok büszke rá. Elnézést is kértem az érintettől, akivel már felnőttként megbeszéltem ezt a dolgot. De nem csak elfogadott volt egy meglegyintés, olykor maguk a szülők ösztönözték, hogy bánjunk nyugodtan kemény kézzel a gyerekekkel.” Az, hogy a fegyelmezetlen gyerekek fenekére csaptak a papuccsal, „a rendszer olyan része volt, mint az iskolában a körmösök osztogatása”. Az 1990-es évektől azonban a szülők és az edzők hozzáállása is megváltozott, most már ő sem büntetéspárti. Ha Milák nem teljesítette valamilyen utasítását, akkor inkább hazaküldte – mondta.
Tavaly már 125 ezer fölé nőtt a nyugdíj mellett dolgozók száma.
A tanárok bérét meg kellene háromszorozni, de Mészáros Lőrinc vagyonát csak egyszet lehet elvenni.
A házelnök szerint ami a magyar belpolitikában zajlik, az inkább komikus, mint tragikus.
A Bonbonetti irodákat is fog építeni.
Újabb divattrendet teremtene az aranylabdás portugál támadó?
Múltkor is megígérte, aztán változtak. Szavazzon, ön hisz-e a miniszternek.