Kedden a Benfica egy góllal legyőzte a már továbbjutott Bayern Münchent az Egyesült Államokban zajló klubvilágbajnokságon, így nyolcaddöntőbe jutott.
A mérkőzés során a francia játékvezető, Francois Letexier testkamerát viselt, amelynek felvétele arról tanúskodik, hogy bár a németek számára már nem bírt nagy téttel a találkozó, a portugáloknak pedig egy pont is elegendő lett volna a továbbjutáshoz, tapintható volt a feszültség a pályán.
Kifejezetten igaz volt ez akkor, amikor a Bayern játékosa, Joshua Kimmich gólt szerzett, de a játékvezető lesállás miatt érvénytelenítette a találatot, a bajorok játékosai pedig – Harry Kane-nel az élen – hevesen reklamálni kezdtek, és ezt a portugálok sem hagyták szó nélkül.