Spike Lee "eladta magát" a Nokiának

Rövidfilmet készít Spike Lee mobiltelefonján a Nokia cégnek, amely versenyre kél a iPhone gyártójával, az Apple-lel.

  • unknown unknown
Spike Lee

A brooklyni fekete rendező követi a többiek példáját, és nevét egyesíti az új technológiákkal. Robert Redford két évvel ezelőtt a Sundance fesztiválra találta ki a mobiltelefonnal megvalósított rövidfilmek versenyét, és most Lee - aki "dinoszaurusznak" nevezi magát, mivel állítása szerint fiai segítsége nélkül még a televíziót sem tudja bekapcsolni - részt vesz a Nokia által meghirdetett versenyben.

Az elképzelés az, hogy Lee vállalja egy három jelenetből álló rövidfilm montázsát azokból a szintén mobillal készített anyagokból, amelyeket internetezők küldenek neki. "Ez azért érdekel, mert kollektív munkáról van szó. Kevesebb mint öt éven belül a filmeket ilyen készülékkel fogják készíteni. Ezenkívül szeretek tehetséges emberekkel dolgozni, akik azonban nem valamilyen filmiskola hallgatói" - nyilatkozta a rendező az El País című spanyol napilapnak.

Akik részt akarnak venni a programban, azoknak el kell küldeniük videóikat, szövegeiket, zenéjüket vagy fotóikat a Nokia produkciós oldalára. A válogatást Lee és csapata végzi, de a látogatók is felhasználhatják ezeket az anyagokat, összekombinálhatják a sajátjaikkal.

A Nokia kezdeményezése nem véletlen és nem is a hetedik művészet iránti érdek nélküli imádatból ered. A finn cég megpróbál az Apple-lel - az iPod és az iPhone gyártójával - versenyező céggé válni, mivel sok pénzről van szó. Kilencezer felhasználó között végzett felmérés szerint 2012-ben minden negyedik ember az új technológiákat napi rendszerességgel használja majd.