A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
Magyar idő szerint kedden délelőtt hivatalosan is bemutatta a Xiaomi a korábban már többször beharangozott csúcsmobilját, a Mi CC9 Prót.
Az elmúlt egy hétben több információ is napvilágot látott arról, milyen lesz a Xiaomi Mi CC9 Pro. Szivárogtatásnak már csak azért sem neveznénk a dolgot, mert az adatokat maga a kínai gyártó közölte, például azt, hogy milyen kamera lesz a készülékben, vagy milyen akkumulátor táplálja majd a mobilt.
Ennek jegyében túlságosan sok meglepetéssel nem szolgált a bemutató. A CC9 Pro tényleg az egyik legnagyobb felbontású kamerát kapta meg, amit jelenleg meg lehet vásárolni, ez 108 megapixelt jelent. (Ehhez képest a Fujifilm 102 megapixeles GFX 100-as fényképezőgépe a kisebb felbontást egy 15-ször nagyobb szenzorral éri el.)
A CC9 Prónak a fő kamerája mellett további négy optikája is van:
Az 5 megapixeles egység támogatja a hibrid zoom használatát is, ez 10-50x-es közelítést eredményezhet. Mindezekhez még egy előlapi kamera is társul, ez 32 megapixeles lett.
A felvételek jó minőségéről egy négytengelyes optikai képstabilizátor gondoskodik, a Xiaomi ShootSteady nevű technológiája így a fejlesztők szerint nagyon sima 4K-s felvételek készítését teszi lehetővé.
A CC9 Pro kijelzője a korábban közreadott információknak megfelelően 6,47 colos FHD+ felbontású AMOLED-panel. A mobil akkumulátora egy 5260 mAh-s, igen combosnak nevezhető darab. A lelket a Snapdragon 730G jelenti a készülékben, amely 6 és 8 GB RAM-mal, valamint 128 és 256 GB tárhellyel érkezik a felhasználókhoz.
A 6 GB RAM-mal és 128 GB tárhellyel ellátott változat ára 400 dollár (kb. 119 ezer forint, nettóban), 440 dollárért (kb. 130 ezer forint) viszont már 8 GB RAM-ot pakolnak bele.
A CC9 Pro Premium Edition 500 dollárba (kb. 147 ezer forint) kerül, ehhez 8 GB RAM és 256 GB tárhely tartozik.
Ha kíváncsi a Xiaomi újdonságaira, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.