Videó: Kigyulladtak a Vivo telefonjai a hongkongi repülőtéren
Bangkokba és Thaiföldre szállították volna azokat az okostelefonokat, amelyek közvetlenül a berakodás előtt kaptak lángra.
hvg.hu
Több raklapnyi mobiltelefon gyulladt ki a hongkongi Chek Lap Kok Nemzetközi Repülőtéren – számolt be róla az AirLive. Az eset vasárnap, helyi idő szerint hajnali 5 órakor történt, a tűzről pedig videó is készült. Az esethez a repülőtér tűzoltóit riasztották, az egységek nagyjából 40 perc alatt tudták megfékezni a lángokat.
Hogy pontosan mi történt, egyelőre nem tudni. A feltételezések szerint a készülékek akkumulátora okozhatta a tüzet, a lítiumakkumulátorok ugyanis könnyen lángra tudnak kapni, ha valamilyen erőbehatás éri őket.
A beszámoló szerint a raklapokon a kínai Vivo telefonjai voltak, amelyeket a Hong Kong Cargo Airlines szállított volna Bangkokba és Thaiföldre. A balesetben senki sem sérült meg.
Az AirPortal szerint a mobiltelefonok szállítására szigorú szabályok vonatkoznak. Az egyik ilyen, hogy a készülék akkumulátorának töltöttsége 50-70 százalékon kell hogy álljon.
Az igazságügyi miniszter arra kérte a nagyköveteket, informálják alkalmazottaikat, hogy a részvétel a Pride felvonuláson szabályértésnek minősül. Levelében azonban több tévedés is szerepel. A diplomáciában meglehetősen szokatlannak számít az ilyen tájékoztatás.