szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

A Sarandí-csatorna vize a helyiek szerint sokféle színű volt már, de vörös még nem. A dolognak köze lehet ahhoz, hogy textilgyárak és bőrfeldolgozó üzemek területén halad keresztül.

Vörössé vált egy folyó az argentin Buenos Aires egyik külvárosában – számolt be róla a Sky News. A helyi beszámolók alapján nem ez az első alkalom, hogy a Sarandí-csatorna vize elszíneződött, a lakosok pedig attól tartanak, hogy a vörös szín a környezetszennyezés eredménye. A környezetvédelmi minisztérium szakemberei már elemzik a vízből vett mintákat.

A La Nacionnak nyilatkozó helyi lakos szerint korábban a víz színe volt már szürke, zöld, lila, kék és barna is. Egy másik lakos szerint volt már arra is példa, hogy valamilyen sárgás anyag úszott a tetején, aminek a felszíne megkeményedett, az egész pedig erősen savas szagot árasztott magából.

🌊💙 Viking Resistance HQ 💙🌊 on X (formerly Twitter): “Watch: Argentina canal turns bright red, alarming locals – The body of water runs through industrial areas on the outskirts of Buenos Aires. via @BBC https://t.co/dTrGF6A1a3 pic.twitter.com/MgCGeJ2mW6 / X”

Watch: Argentina canal turns bright red, alarming locals – The body of water runs through industrial areas on the outskirts of Buenos Aires. via @BBC https://t.co/dTrGF6A1a3 pic.twitter.com/MgCGeJ2mW6

A BBC beszámolója szerint a folyó textilgyárakon és bőrfeldolgozó üzemeken keresztül halad, így a helyiek úgy vélik, hogy ennek köze lehet a folyó vizének változásához. A Sarandí-csatorna szennyezése mindenesetre azért is aggasztó, mert egy ökológiai rezervátummal határos torkolatba, a Rio de la Platába folyik a vize.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos felfedezésekről is hírt adó Facebook-oldalát.

A kiemelt kép illusztráció.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!