Így katalogizálhatja gyorsan és egyszerűen mozifilmgyűjteményét!

Aki szereti a számítógépén tárolni kedvenc filmjeit, annak hamar követhetetlenné válik a gyűjteménye.

  • techline.hu techline.hu
Így katalogizálhatja gyorsan és egyszerűen mozifilmgyűjteményét!

Aki szereti a számítógépén tárolni kedvenc filmjeit, annak hamar követhetetlenné válik a gyűjteménye. A sokszor nem túl beszédes fájlnevek alapján nehezen lehet megtalálni egy keresett alkotást, más adat pedig ritkán áll rendelkezésünkre. Egy béta változatban megjelent, ingyenesen letölthető programmal azonban gyorsan rendbe szedhetjük filmgyűjteményünket.

A Windows alatt működő Movie Explorer az indítása után végigpásztázza a lemezegységeinket, és felépít egy adatbázist a videoállományokból. Ezután az IMDB.com és a MovieMeter.nl oldalakhoz kapcsolódva letölti a filmekhez tartozó adatokat, a szereplők és alkotók listáját, értékeléseket és a plakát-, illetve jelenetképeket.

A program egyszerre több szálon végzi a lekérdezéseket, így nagyon gyorsan összeáll a kényelmesen kereshető adatbázis. Ezután ha megtaláljuk a keresett filmet, azt közvetlenül a Movie Explorerből lehet elindítani, az alapértelmezésként beállított videó lejátszóval.
Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.