Nincs titok többé: mindent megtudhat saját internetjéről

Ha képben akar lenni, internethasználatával, az elfogyasztott sávszélességgel kapcsolatban, érdemes kipróbálni az...

  • techline.hu techline.hu
Nincs titok többé: mindent megtudhat saját internetjéről

Ha képben akar lenni, internethasználatával, az elfogyasztott sávszélességgel kapcsolatban, érdemes kipróbálni az ingyenes Cucusoft Net Guard nevű programot. Nemcsak figyeli és naplózza a sávszélesség-használatot, hanem még azt is jelzi, ha egy rosszindulatú program is velünk együtt netezne.

A Cucusoft Net Guard felülete elegáns és jól áttekinthető. Négy fül közül választhatunk: Net Usage (nethasználat), Net Monitor (netfigyelés), Connections (kapcsolatok) és Speed Test (sebességteszt).

A Net Usage heti, havi, éves bontásban mutatja sávszélesség-használatunkat, illetve azt, hogy hány százalékát használtuk ki a rendelkezésre álló sávszélességnek. A Net Monitor megmutatja azokat az alkalmazásokat, amelyek az internetre kapcsolódnak, s minden fontos jellemzőt is megmutat ezzel kapcsolatban. A Connections is valami hasonló, csak még az internetre kapcsolódó háttérfolyamatokat is leleplezi. A Speed Test neve pedig önmagáért beszél: azonnal ellenőrizhetjük, mennyire gyors az internetkapcsolatunk.

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.