Mária Terézia az asztalra csapott, az oroszok segítettek, a Szent Jobb hazatért
Így vált kiemelt egyházi és állami ünneppé augusztus 20.
Kényszerleszállást hajtott végre műszaki problémák miatt szerda este Mauritániában a cseh külügyminisztert, Cyril Svobodát szállító repülőgép.
A TU-154 tipusú repülőgép Dakarban landolt volna, de a váratlan probléma miatt kényszerleszállást kellett végrehajtania az északnyugat-afrikai Mauritániában - jelentette a CTK cseh hírszolgálati iroda.
A műszaki személyzet kiderítette, hogy a gép hidraulikus rendszere hibásodott meg, s ezért volt szükség az azonnali leszállásra. A hibát azóta kijavították, és a prágai diplomácia vezetője folytathatta útját Dél-amerikai irányába.
Cyril Svoboda a tervek szerint Kolumbiában, Guatemalában, a Domminikai Köztársaságban és Paraguayban folytat tárgyalásokat mindenekelőtt a gazdasági együttműködés témaköréről és - vélekednek megfigyelők - valószínűleg újjászületve.
Így vált kiemelt egyházi és állami ünneppé augusztus 20.
Az amerikai titkosszolgálat több helyszínt is felmért a találkozó lehetséges helyszíneként.
Egy biztonsági őr nekihajtott a kocsijának Hatvanpusztán, de az őr autója borult fel.