Az Adevarul című napilap nem tett mást, csak megkérdezte a szakértők véleményét az egyik nagy román hírügynökség előző napi hírének valóságtartalmáról. A hírügynökségi történet szerint a délkelet-romániai Brailában egy vaddisznó megszökött az erdőből, kitartóan átúszta a Dunát, és mindezt azért, hogy erőszakkal betörjön a helyi önkormányzat és prefektúra épületébe. Hogy milyen szándékkal tette ezt, arról nem szól a fáma, de a hír az sugallja, mintha a vadkan előre megfontolt szándékkal akarta volna kiönteni dühét az állami hivatalon.
A bejáratnál álló biztonsági őr egy jeti láttán sem döbbent volna meg annyira, mint amennyire megbénította őt a fogadóóra lejárta után behatolni készülő állat látványa. Első döbbenetében a rendőrséget hívta, amely kutyákkal rohant a helyszínre, és jól elzavarta a disznót.
Az Adevarul vette a fáradtságot, hogy vadászokat, erdészeket, erdészeti szakembereket faggasson ki, lehetséges-e mindez. Mindegyik megszólaló képtelenségnek nevezte a történetet. Arra hivatkoztak, hogy a vaddisznók nem távolodnak el soha ilyen messze csordájuktól, ha valamelyik kan egy másik hímmel összeverekedve menekülni kényszerül, akkor is keres magának egy másik csoportot. A vadkanok szokásaiban jártas interjúalanyok felhívták arra is a figyelmet, hogy e jószág valóban tud úszni, de legfeljebb 40-50 méteres távot képes megtenni, a Dunát semmiképpen sem tudná átszelni. A mostani sarkvidéki hideg miatt a vízben amúgy is teljesen kihűlt volna e kétségtelenül forróvérű teremtmény - vallják a szakértők.
A lap tehát levonta a következtetést: ez a vaddisznóügy bizony kacsa volt. Ezzel kapcsolatban viszont felidézi a romániai sajtótörténet egyik híres kacsáját, amely egy tyúkról szólt. Az Evenimentul Zilei című napilapban jelent meg a kilencvenes évek első felében a hír, miszerint egy faluban az egyik tyúk már hetek óta nem tojt, a gazdasszony ezért le akarja vágni. A nyakelmetszés napjának reggelén azonban a szárnyas hirtelen két csibét szült, mégpedig elevenen. Igaz, azt egyiknek a lába hiányzott, a másiknak a szárnya, de mégis csak "hírértékű" módon látták meg a napvilágot, vagyis tojáson kívüli terhesség nyomán.
A hír kiagyalója ügyesen járt el, mert eltüntette a nyomokat: a gazdasszony azonnal megölte a kiscsirkéket, hiszen így, mozgáskorlátozottan úgysem lett volna értelme az életüknek, a tyúkot levágták, és jóízűen megették, majd a háziasszony halálos autóbalesetet szenvedett. A tényfeltáró kollégák, akik esetleg utána járhattak volna a tyúkos kacsának, mind hoppon maradtak.
Hogyan lett kacsa egy vaddisznóból?
Egy román lap bebizonyította, hogyan lesz kacsa egy vaddisznóból.

Csizmadia Ervin: Magyar tanult Orbán tusványosi beszédeiből, de nem lépett még túl az óellenzék külpolitikáján
Túl a halállejtőn: tragédia, súlyos baleset, hetvennel száguldó bringások – mi történik a bicikliúton Etyeknél?
Putyin és Trump pénteken fog találkozni Alaszkában
Zelenszkij a Trump-Putyin-csúcs előtt: „Ukrajna nem fogja átadni földjeit a megszállóknak”
Kigyulladt egy mozdony, borul a menetrend az észak-balatoni vasútvonalon
Arctetkó, tanga, tomboló Krúbi – mutatjuk a Sziget pénteki napjának legjobb fotóit
Krúbi a Szigeten jelentette be: apuka lett
Tripla kézfogás, vicsorogva vigyorgó Trump: Örményország és Azerbajdzsán békét kötött a Fehér Házban
Europion: Nem átütő siker a Harcosok Klubja, de még a Digitális Polgári Körök sem
Akadnak olyan fideszesek is, akik szerint nem jók ezek a kezdeményezések, de a felmérés azt is megállapította, hogy ők vannak kisebbségben.
Magyar Péter: Megemelem a kalapom azok előtt, akik nem indulnak ’26-ban
Marabu Féknyúz: Luxika
Meghalt két magyar katona
A halálok körülményeit még vizsgálják.
HVG Top 50: A NER házi takarítócége már a hatodik legnagyobb foglalkoztató, a profitverseny ezüstérmese egy fura cégszerűség
A legnagyobb buli csütörtökön a Szigettől 12 kilométerre volt
Változatlanul nem működik az EESZT, a magyarorszag.hu hibát jelez
A digitális közigazgatás továbbra sem állt helyre.
Miért hajigálnak Amerikában dildókat a női kosármeccseken?
Két fiatalt már letartóztattak.