Cigarettából kobozták el a legtöbbet, emellett irodai eszközök, egyéb dohányipari termékek, címkék, jelzők és emblémák, ruhák és játékok van a felsorolásban. Lefoglaltak olyan háztartási cikkeket is, amelyek egészségi és biztonsági kockázatokat is jelenthetnek a fogyasztók számára – itt egyebek mellett gyógyszerekről, samponokról, hajszárítókról, borotvákról van szó.
Algirdas Semeta, az adóügyért és a vámunióért, valamint a csalás elleni küzdelemért felelős biztos elmondta azt is: nőtt a lefoglalt postai küldemények száma, az ilyen esetek száma az előző évről tavaly háromszorosára, 15 ezerről 48 ezer fölé emelkedett. A növekvő tendencia az online vásárlások emelkedő számát tükrözi - tette hozzá.
A jelentés szerint továbbra is Kínából jön a legtöbb, szellemi tulajdonjogot sértő áru, az összes ilyen termék 85 százaléka származik onnan. Az élelmiszereknél Törökország, a nem alkoholos italoknál Thaiföld, a számítógépes memóriakártyáknál Hongkong, a gyógyszereknél pedig India számított „elsődleges forrásnak”.
A határokon feltartóztatott áru 90 százalékát megsemmisítették, vagy bírósági eljárást kezdeményeztek azokkal kapcsolatban.