Orbán a Bildnek: orkánerejű szembeszél fúj

Példátlan erőpróbába kezdett az Európai Bizottság a legnagyobb német bulvárlap szerint Magyarországgal szemben. A vitatott új alkotmány kapcsán a magyar kormányfőt kérdezte a Bild, az interjúban elhangzottakat a nol.hu idézte.

  • hvg.hu hvg.hu
Orbán a Bildnek: orkánerejű szembeszél fúj

Az erőnek engedünk, és nem az érveknek - mondta a nol.hu szerint Orbán Viktor a berlini lapnak a jegybanktörvény kapcsán. A magyar kormányfő Európa legnagyobb példányszámú lapjában azzal érvelt, hogy a jegybankelnököt még az előző parlament választotta, mandátuma 2013-ig tart, és ebben nem is fog változni semmi sem.

Bild.de

Elmondása szerint az új jegybanktörvénnyel ők csak megemelték a Monetáris Tanács tagjainak számát. „Ha ezzel az Európai Uniónak problémái vannak, akkor készek vagyunk megfelelni a követeléseknek, akkor is, ha ez hátrányos a jegybankra nézve."

Aki elvitatja tőlünk a demokratikus akaratot, az pillantson bele az új alaptörvényünkbe - válaszolta a ma az Európai Parlamentben vitára készülő Orbán. Magyarország demokratikus, és az is marad - hangsúlyozta, és hozzátette, hogy ez szabadságharcosok hazája. „Hűek maradunk értékrendünkhöz és nemzetünkhöz, még ha szembeszél is fúj". Szerinte ez a szél már elérte az orkán erejét.

Ismertetve az Európai Bizottság által indított sürgősségi kötelezettségszegési eljárásokat, a Bild Orbántól megkérdezte, hogy áll az igazságszolgáltatásról és az adatvédelmi ombudsmanról hozott magyar döntés kritikájához. A kormányfő a lapnak azt mondta: „Nyitottak és készek vagyunk minden problémáról tárgyalni, amelyeket az Európai Bizottság komoly érvekkel támaszt alá".

 

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.