Brüsszel és Moszkva ellenzi az újabb izraeli telepépítési terveket

Az Európai Unió és Oroszország határozottan ellenzi, és a nemzetközi jogot sértőnek tartja az újabb izraeli telepbővítési terveket - közölte közös közleményében Szergej Lavrov orosz külügyminiszter és Catherine Ashton, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője.

  • MTI MTI
Brüsszel és Moszkva ellenzi az újabb izraeli telepépítési terveket

Az orosz külügyminisztérium honlapján szombaton közzétett dokumentum szerint Moszkva és Brüsszel aggasztónak tartja és határozott elutasítja a zsidó telepek bővítését Ciszjordániában. Úgy vélik, a tervek megvalósítása esetén veszélybe kerül az egységes területű és életképes palesztin állam létrejötte. Oroszország és az EU szerint az izraeli telepesi tevékenység a nemzetközi jog szempontjából törvénytelen és a béke útjában áll.

Lavrov és Ashton arra szólította fel a palesztin vezetőket, hogy építő szellemben hasznosítsák a palesztin területek új ENSZ-béli státusát, és ne tegyenek olyan lépéseket, amelyek tovább mélyítenék az izraeli-palesztin ellentéteket, és nehezítenék a válság tárgyalásos rendezését.

Izrael kedden bejelentette be, hogy Jeruzsálem északi peremén 1500 lakás építését tervezi, majd szerdán először arról a szándékáról adott hírt, hogy a várostól délkeletre 2600 lakást húz fel, később pedig közölte, hogy még 3400-at épít Jeruzsálemben és Ciszjordániában. Az Egyesült Államok kivételével az ENSZ Biztonsági Tanácsának mindegyik tagja elítélte szerdán az újabb izraeli telepbővítéseket. Az izraeli telepépítő tevékenység fokozódása miatt a palesztin vezetés a nemzetközi igazságügyi fórumokhoz kíván fordulni, amit lehetővé tesz Palesztina új ENSZ-státusa.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.