Kiszabadultak a szomáliai kalózok legrégebben fogva tartott túszai

Harminchárom hónapnyi fogság után kiszabadították a szomáliai kalózok eddig leghosszabb ideig fogva tartott túszait. A panamai zászló alatt közlekedő MV Iceberg 1 nevű hajót és 22 fős legénységét még 2010 elején ejtették fogságba a kalózok.

  • hvg.hu hvg.hu
Kiszabadultak a szomáliai kalózok legrégebben fogva tartott túszai

Soha senkit nem tartottak még fogva olyan hosszú ideig a szomáliai kalózok, mint a 2010 márciusában elfogott MV Iceberg 1 nevű teherhajó 22 fős legénységét - közölte a Reuters hírügynökség.

A Fülöp-szigeteki, jemeni, szudáni, indiai, ghánai és pakisztáni tengerészeket Szomália Puntland tartományának tengeri rendőrsége szabadította ki két hetes ostrom után a Mudug tartományban található Garaad tengerparti településen.

A foglyok egészségügyi állapota jelentősen leromlott az elmúlt 2 év és 9 hónap alatt, meg is kínozták őket, az eredetileg 24 fős legénység tagjai közül ketten életüket is vesztették.

Az egyik kalóz szerint valójában nem erőszakkal szabadították ki a túszokat, hanem tárgyalásos megegyezésre jutottak a puntlandi hatóságokkal.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.