Több ezer csapdába csalt macskát adott el egy vietnami bűnbanda

Két év alatt mintegy 4 ezer macskát fogdosott össze egy vietnami bűnbanda, hogy húsukat étkezési célokra értékesítse, a bevételt pedig internetes játékokra költse.

  • MTI
Több ezer csapdába csalt macskát adott el egy vietnami bűnbanda

A hat férfi Vinh városban garázdálkodott. Éjszakánként négy-hat házikedvencet csaltak csapdába csalétekkel, majd az állatok húsát kilónként 700 forintnak megfelelő összegért eladták.

A hatóságokat a környékbeli lakosok riasztották, akiknek egyre-másra tűntek el a cicáik. A macskatolvajokat végül péntekre virradóra sikerült tetten érni. 

A macskahús Vietnam egyes részein ínyencfalatnak számít, főleg nyárson sütve, rizsborral leöblítve kedvelik.

Embereket mentett a tűzből az elítélt gyilkos Szabó Zoltán, aztán tarkón lőtte a szomszédját, akinek végül szintén megmentette az életét

Szabó Zoltán és gyerekkori barátja a nyolcvanas években hidegvérrel ölt meg egy nőt, de életfogytiglani büntetéséből végül csak tíz évet ült le, mert a kigyulladt szegedi bútorgyárban hősiesen helyt állt. 2015-ben aztán tisztázatlan körülmények között fejbe lőtte Nagy Jenőt, akinek az életét végül ő maga mentette meg. Egy gyerekkorától brutális bűnöző furcsa karrierje.