Ahogy várni lehetett, elmaradt az áttörés Trump és Putyin csúcstalálkozóján
Az orosz elnök, aki alig négy órát töltött az USA területén, már el is utazott Moszkvába.
A 72 éves politikus sohasem zárta ki, hogy megpróbálja elnyerni a Demokrata Párt hivatalos elnökjelöltségét
Joe Biden amerikai alelnök újra fontolóra veszi, hogy versenybe szálljon-e az elnökségért folytatott küzdelemben - közölték a hétvégén amerikai lapok. Az ezzel kapcsolatos találgatások azt követően erősödtek fel ismét, hogy Maureen Dowd, a The New York Times publicistája szombaton azt állította, hogy Beau Biden, az alelnök nemrégiben elhunyt fia kevéssel a halála előtt arra biztatta apját, hogy 1988 és 2008 után ismét tegyen kísérletet az elnöki poszt elnyerésére.
Bernie Sanders szenátor, demokrata elnökjelölt-aspiráns vasárnap az ABC televíziónak nyilatkozva a "hagyományos intézményi politika" képviselőjeként jellemezte az alelnököt. Donald Trump, a Fehér Házra pályázó republikánus politikusok listavezetője a CBS adásában úgy vélekedett, hogy Bidennek jó esélye lehet a hivatalos demokrata elnökjelöltség elnyerésére, mert a párt aspiránsainak jelenlegi éllovasa, Hillary Clinton számára "megsemmisítő csapást" jelent majd az e-mail-használata körül kibontakozott vita. (Ez amiatt robbant ki, hogy kiderült: a politikus külügyminiszter korában nem a hivatalos elektronikus levelezési rendszert, hanem a saját szerverét használta kommunikációra.)
A Los Angeles Times szerint Joe Biden várhatóan szeptemberben jelenti majd be, hogy miként döntött. Munkatársai eredetileg szeptember 7-ét, a munka amerikai napjának ünnepét szemelték ki erre az alkalomra, de nem kizárt, hogy a nyilatkozatot a washingtoni politikai naptár sűrűsége miatt egy kicsit későbbre halasztják majd.
A kongresszusban ugyanis szeptemberben a kongresszusban ismét a kormányzat lebénulásával fenyegető vita bontakozik majd ki és ekkor kulminálódik majd az iráni nukleáris program jóváhagyása ügyében folytatott küzdelem is. Biden emellett fontos szerepet játszik Ferenc pápa és Hszi Csin-ping kínai elnök látogatásának előkészítésében is, ami szintén az ősz első hónapjában várható.
A The New York Times szerint egyébként Biden már kapcsolatba lépett olyan demokrata politikai szponzorokkal , akik még nem kötelezték el magukat nyíltan Clinton mellett.
Az orosz elnök, aki alig négy órát töltött az USA területén, már el is utazott Moszkvába.
Az együttműködés fontosságát hangsúlyozta Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök is a pénteki alaszkai orosz-amerikai csúcs után tartott sajtótájékoztatón, ám részleteket egyikük sem árult el. Trump viszont már Vlagyimirnek hívja a „nagyszerű politikusnak” nevezett orosz vezetőt.
A szakemberek érdeklődve figyelték, miként viselkedik az amerikai és orosz elnök a tárgyalásuk előtt.