Kínai repülőgépek átlépték a tajvani demarkációs vonalat, mert Peking szerint az nincs is

Egyre többször fordul elő, hogy kínai egységek hatolnak be a Tajvani-szoros középvonalán túlra.

  • MTI MTI
Kínai repülőgépek átlépték a tajvani demarkációs vonalat, mert Peking szerint az nincs is

Kína 25 repülőgépe és 7 hajója közelítette meg Tajvant az elmúlt 24 órában – közölte a tajvani védelmi minisztérium. Közleményük szerint 13 repülőgép át is lépte a Tajvani-szoros középvonalát, ami demarkációs vonalnak számít Tajvan és Kína között. 

A repülők és a hajók behatolására válaszul a tajvani hadsereg repülőgépeket, hajókat és földi légvédelmi rakétarendszereket használt a célpontok követésére. 

A demarkációs vonal egykor nem hivatalos határként szolgált, amelyet egyik fél hadserege sem léphetett át, de a kínai légierő gépei ma már rendszeresen megteszik. Kína nem ismeri el a demarkációs vonal létezését, a szigetet saját területének tekinti. 

Hivatalos tajvani adatok szerint tavaly több mint 1700 kínai katonai légi jármű lépte át a demarkációs vonalat, ami csaknem duplája az egy évvel korábbinak. 

A tajvani elnök szerint régebbi a kormányuk, ezért Kína nem lehet a sziget „anyaországa”

A legnagyobb tajvani ellenzéki párt szerint a tajvani elnök feleslegesen gerjeszti a feszültséget Kínával.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.