Genfben ülnek össze az ukrajnai háború lezárásáról tárgyalni

Az orosz delegációnak új vezetője lesz, nem a katonai hírszerzés vezetője megy Svájcba.

  • HVG

Genfben ülhetnek össze tárgyalni Ukrajna, az Egyesült Államok és Oroszország képviselői kedden és szerdán – írja a Meduza Dmitrij Peszkovnak, a Kreml szóvivőjének a bejelentésére hivatkozva. Az orosz küldöttséget a tárgyalásokon Vlagyimir Medinszkij elnöki tanácsadó vezeti majd.

Dmitro Litvin ukrán elnöki tanácsadó is megerősítette, hogy a tárgyalásokat február 17-18-án tartják Genfben.

Oroszország, Ukrajna és az Egyesült Államok két tárgyalási fordulót tartott Abu-Dzabiban január 23-24-én és február 4-5-én. Ott az orosz delegációt még Igor Kosztyukov, az orosz katonai hírszerzés, a GRU feje vezette.

Szerdán Volodimir Zelenszkij ukrán elnök azt mondta, hogy az Egyesült Arab Emírségekben tartott tárgyalások főként a tűzszünetről és annak részleteiről szóltak, de nem tudták véglegesen rögzíteni a részleteket. A Bloomberg szerint az egyik fontos napirendi pont a területi kérdésekre vonatkozik majd a genfi tárgyaláson, eszerint egy szabad gazdasági övezetet mint biztonsági zónát hoznának létre a donyecki régióban. Ugyanakkor szkeptikus a megoldással kapcsolatban az orosz és az ukrán fél is.

https://hvg.hu/vilag/20260211_egyesult-allamok-volodimir-zelenszkij-orosz-ukran-haboru-trump-beketargyalas

(Fotó: AFP / Gavril Grigorov)

Hozzászólások