A megnövekedett vízfogyasztás miatt nyomáscsökkenés vagy átmeneti vízhiány alakulhat ki Ráckevén, Szigetbecsén és Dömsödön – figyelmeztetett a DAKÖV Kft. a 24.hu szerint.
A melegedő időjárás és a nyári csúcsidőszak miatt a víziközmű-rendszerek terhelése elérte teljesítőképességük határát, különösen Ráckeve Somlyó-sziget és Újtelep városrészeiben, valamint a nyaralóövezetekben.
A szolgáltató szerint a rendszerek egyelőre üzemszerűen működnek, de további fogyasztásnövekedés vagy műszaki hiba esetén kritikus üzemállapot alakulhat ki, ami nyomáscsökkenést vagy átmeneti vízhiányt okozhat.
A lakosságot ezért arra kéri a közműcég, hogy takarékoskodjon az ivóvízzel, és lehetőség szerint mellőzze a medencetöltést, az autómosást, a gyakori locsolást, valamint az utak és járdák ivóvízzel történő mosását.