Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ CÉGAUTÓ \ TESZT

Lexus RX 450h teszt: villanytan haladóknak

2009. december 04., péntek, 20:58
Szerző: hvg.hu


Címkék: teszt; hibrid; Lexus RX 450h;

Erőteljes és takarékos, valamint elképesztően komfortos a hozzánk csakis hibridként érkező harmadik generációs RX.

Szabadidőautó? Az RX természetesen az, a mai elvárásoknak megfelelően. A korábbinál 5,4 centivel alacsonyabb súlyponttal, 1 centivel kisebb, 17,5 centiméteres hasmagassággal és remekül variálható, tágas utastérrel, személyautós utazási kényelemmel és már-már sportautósan közvetlen irányíthatósággal. Mindezt rendkívül korszerű benzinmotor fejeli meg, plusz még van elektromos hajtás, emisszió-mentes araszolóképesség városi közlekedésben, és a villanymotoroknak köszönhetően összkerékhajtás is. Kívülről ez persze egyáltalán nem látható, a markáns vonalakat mutató nagyvad megjelenése könnyed, egyáltalán nem ragadozó, ám mégis tekintélyt parancsoló. A kulcs nélküli ajtónyitással azonnal szembetűnik a magas fokú kényeztetés. A gombos motorindítás elsőre csalódást keltő, a Start gombbal gyakorlatilag csak gyújtást adunk, előfordulhat, hogy a benzinmotor még a gázpedál érintésére sem indul el, az RX óvatos pedál kezeléssel 40 kilométer/órás tempóig ugyanis tisztán elektromos hajtásra, akkor károsanyag-kibocsátás nélküli haladásra is képes.

© Autómenedzser
Az RX hajtáslánca a soros és a párhuzamos hibridek előnyeit összesíti. Ha kell, a benzinmotor soros elv szerint áramot termel, ám ha arra van szükség a párhuzamos elv szerint a belső égésű és az első-hátsó villanymotorok egyszerre hajtanak, igen jó menetdinamikáról gondoskodva. A képlet persze még rendkívül sok változós, a hátsó ülés alá telepített, 30 modulba szerkesztett 240 cellás, 288 voltos akkumulátor csomagot nem csupán a hajtásra is képes benzinmotor tölti, az a fékezési energiát is hasznosítja. A telepcsomag mellett az áramerősségét a 650 voltos hajtómotorokhoz, illetve a 14 voltos fedélzeti elektronikához alakító inverter kompaktsága egyaránt élvonalbeli. Az elektromos hajtáslánc 40 kilométer/órás tempóig önálló hajtásként remekelhet. Az emisszió-mentes hatótáv nem konkretizált, az útviszonyoktól, a gyorsításoktól, a kényelmi berendezések (légkondicionáló, hifi, stb) kihasználtságától függően változik, de jellemzősen több kilométeres, vagyis arra pont elegendő, hogy a legterheltebb és leginkább araszolós, az átlagfogyasztásnak egyáltalán nem kedvező zsúfolt városi szakaszokon a benzinmotor beindítása nélkül túljussunk. Komolyabb gyorsításnál persze egyszerre teper az első és a hátsó kerekeket hajtó egy-egy villany- és az első féltengelyeket forgató benzinmotor. A 3,5 literes V6-os, teljes egészében könnyűfém blokk csendes és az autó egészéhez hasonlóan korszerű: Atkinson ciklusú, változó szelepvezérlésű, emisszióját kipufogógáz-visszavezetés is csökkenti. A kipufogógázok hideg motor esetén a hűtővizet is hevítik, az üzem-meleg hőmérséklet gyorsabb elérésével fagypont környékén 30 százalékkal csökken a fogyasztás.

Az RX benzinmotorja kizárólag az első kerekeket forgatja. Ez önálló hajtásra is képes, de elöl egy 167 lóerős, 335 Nm nyomatékú, hátul pedig egy 68 lóerős, 139 Nm nyomatékú villanymotor is be tud segíteni, illetve 40 kilométer/órás tempóig ezek önálló hajtásra is képesek. Nem mellékes, hogy a villanymotorok csúcsnyomatéka már indulástól élvezhető, az első elektromotor csúcsnyomatéka 15, a hátsóé 35 km/órás tempóig konstans. Fékezéskor ezek a motorok generátorként töltik az RX központi akkumulátorát. Nemcsak a motorok, hanem a teljesen elektromos kényelmi berendezések (klíma, audió, kormányszervó) is onnan táplálkoznak, így azok szolgáltatásai álló benzinmotor mellett is élvezhetők.

Dizájnos kényelem »
Nissan cégautók – Ideális jelöltek a munkára (x)
Nissan cégautók – Ideális jelöltek a munkára (x)

A NISSAN különleges modellválasztéka a cégautó üzemeltetők számára is tartogat ideális jelölteket. Többek között különösen népszerű flottaautók a Qashqai, a Navara és az NV200 modellek.


Lexus RX 450h teszt: villanytan haladóknak




  Másolat Önnek


HIRDETÉS
MINDEN TESZT

Alfa

Ariel

Audi

BMW

Cadillac

Chevrolet

Chrysler

Citroen

Dacia

Dodge

Fiat

Ford

Honda

Hyundai

Infiniti

Isuzu

Iveco

Jaguar

Jeep

Kia

Lancia

Land

Leier

Lexus

Maybach

Mazda

Mercedes-Benz

Mini

Mitsubishi

Nissan

Opel

Peugeot

Porsche

Renault

Rolls-Royce

Saab

Scania

Seat

Skoda

Smart

SsangYong

Subaru

Suzuki

Toyota

Volkswagen

Volvo

Wiesmann

VIDEÓK
további videók »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X