A Független Benzinkutak Szövetsége (FSZB) egynapos figyelmeztető bezárásra hívta a kis benzinkutakat június 26-ra, mert szerintük a hatósági, „védett” üzemanyagár március óta 7,5-8 milliárd forintos veszteséget okozott a magyar tulajdonú töltőállomásoknak.
Közleményében az FBSZ azt írta, hogy az új kabinet nem akarja végrehajtani az előző kormány által megígért kompenzációs programot, miközben a kutak hónapok óta saját forrásból finanszírozzák az ellátást.
Ahogy arról a HVG is beszámolt, a parlament előtt lévő, a múlt héten benyújtott törvényjavaslat kivezeti ugyan a március óta érvényben lévő védett árat – mert időközben a piaci az alá csökkent –, ugyanakkor megadja a lehetőséget Kapitány István gazdasági és energetikai miniszternek, hogy bármikor visszavezethesse azt piaci sokk vagy „indokolatlan” áremelkedés esetén.
Az FBSZ az ehhez kapcsolódó panaszait is felsorolta:
A Tisza legújabb törvényjavaslata minden kontroll nélkül, azonnal újra bevezethetővé kívánja tenni ezt a mérhetetlenül káros rendszert, nem törődve az alapvető jogbiztonsággal sem, egy ember szubjektív döntésére akarják bízni több ezer magyar család megélhetését. Ez nem demokrácia, ez nem Európa, ez nem jogállam, ez FIDESZ 2.0! Nem erre adtunk felhatalmazást!"
https://www.facebook.com/holtankoljak.hu/posts/pfbid0kA7wqnNAg3pC3Zr2xoSwEuNjjrbaGEMBSieJY8eG81oEBVhH1UGxFMciFMATEzc9l
Fotó: HVG / Fazekas István