Egy ellenforradalomról
Húsz év demokrácia után, 2010-től megint olyan ellenforradalmi rendszer jött létre, amelyet Moszkva támogat, és amely igényli Moszkva segítségét
Húsz év demokrácia után, 2010-től megint olyan ellenforradalmi rendszer jött létre, amelyet Moszkva támogat, és amely igényli Moszkva segítségét
A DK elnöke egy rendezvényen arról beszélt, hogy alkotmányos forradalomra van szükség, ugyanis szerinte a 2010-es állapotokat felülíró megoldásokra van szükség. Jövő februárra készül el a párt új, "kvázi kormányprogramja".
Egy napilapnak adott hazaárulós nyilatkozata olykor nagyobb hullámot ver, mint némelyik könyve – magyarázza Parti Nagy Lajos, miért hagy fel a rendszeres közéleti tárcaírással. Egyébként is, ma már a közélet szállítja a kész magyabszurdokat, amiket már nem is lehet tovább fokozni. Interjú.
Kétharmad nélkül Orbán bajban lenne, tehát jövőre bajban lesz. Az ellenzéknek készülnie kell a hatalomgyakorlásra – ellenzékből is.
Orbán Viktor napokban elhangzott mondatai arra utalnak, hogy a miniszterelnök kétséggbeesetten keres bármiféle fogódzót, ami magyarázatot adhat kormányzati sikertelenségére - írja a Gréczy blog szerzője.
Nincs már mit nyerni a forradalmi tempón, szabadulni kellene tőle - írja a Kard blog szerzője.
Bibó István születésének századik évfordulóján érdemes elgondolkodni arról, miért is szorult háttérbe a nagy gondolkodó. Eljött az idő, hogy eltávolodjunk a „demokratának lenni annyi, mint nem félni” tételtől, de épp azért, hogy mélyebben megértsük az életmű mai tanulságait.
A Fidesz-kormány működésének még csak az első évében vagyunk, de a sok, már véghezvitt és tervezett változtatás egyértelműen új politikai rendszer irányába mutat. A most épülőben lévő új alkotmányos rendszer hosszú évekre, akár évtizedekre szóló jogokat biztosít és kötelességeket ír elő, keretekbe (és korlátokba) helyezheti a következő törvényhozások, kormányok és az egész ország életét – jósolja a Méltányosság Politikaelemző Központ kutatója.
„Készpénznek veszed a kormánykoalíció valóságmagyarázatát, ideológiáját, és e szerint írod le a mai magyar politikai közéletet. Miért?" – kérdezi Elek István Csizmadia Ervintől, és vitatja, hogy a fülkeforradalom által mandátumot kapott kormányfő és szűk környezete a demokrácia letéteményese lenne
Karacs Imre publicisztikáját közölte a Times a magyar kormány és az államfő tevékenységéről, a médiával, az Alkotmánybírósággal és a Költségvetési Tanáccsal kapcsolatos intézkedésekről. A szerző szerint a Költségvetési Tanács felbosszantotta Orbán Viktort.
Az LMP politikusa az ÁSZ-elnök interjújára reagált, melyben Domokos László azt mondta, nincs többé szükség a Költségvetési Tanácsra.