Bár korábban is volt rá példa, az órák rendszeres átállítását a hetvenes évek közepén, az akkori olajválság után vezették be, ettől remélve az energiával való takarékoskodást. Ez sok szempontból valóra vált, sokan mégis úgy gondolják, több a kára, mint a haszna: fokozza a környezetszennyeződést, megzavarja az emberek és az állatok bioritmusát és - nem utolsósorban - a lakosság körében is népszerűtlen.
Mikor lesz a 2010-es őszi óraátállítás?
Szombatról vasárnapra virradóra, azaz 2010. október 31-én hajnali három órakor két órára kell visszaállítani az óramutatókat, mivel ekkor ér véget a nyári, és kezdődik a téli időszámítás.
Egy óránál is hosszabb késésekre kell számítani a győri vonalon egy leszakadt felsővezeték miatt
Sándor-palota: Magyarék olyan jogalkotási visszaélésre készülnek, amilyenre Sulyok nem látott még példát
A túlgondolás csapdája: miért pörög tovább az agyunk akkor is, amikor már rég nincs szükség rá?
Rejtélyes bejelentésre készül Magyar Péter, és az is kiderülhet, mi a kormány terve Sulyok Tamással
Közös projektcéget hozna létre a főváros és a Tisza-kormány Rákosrendező beépítésére
Thomas Friedman: Trump csődöt bejelentő ingatlanfejlesztőként tárgyal Iránnal
„Biztató előrelépéssel” zárult az amerikai-iráni tárgyalások első fordulója Svájcban
Kezd elfogyni az ivóvíz Ráckeve környékén
A szolgáltató arra kérte a helyieket, ne locsolják az aszfaltot, ne töltsenek medencét és autót se mossanak.