Az életmentő készülék az utasforgalmi épületben, a folyamatos, 24 órás felügyeletet biztosító helyiségben lesz elhelyezve, így szükség esetén a teljes üzemidő alatt rendelkezésre fog állni.
A csütörtökön megkötött megállapodás szerint a város a készülék megvásárlása mellett vállalja, hogy az Országos Mentőszolgálattal együttműködve megszervezi a BKV forgalmi ügyeletén dolgozók oktatását és gyakorlati felkészítését is.