Feketemunkások hada az építőiparban
Az adóhatóság legutóbbi, az építőipart érintő vizsgálata során az ellenőrzött 1200 építőipari dolgozó közül mindössze 65-nél talált mindent rendben.
Az adóhatóság legutóbbi, az építőipart érintő vizsgálata során az ellenőrzött 1200 építőipari dolgozó közül mindössze 65-nél talált mindent rendben.
A kábítószer-fogyasztás és -terjesztés elleni szigorú fellépésnek igazán pozitív társadalmi hatása a nagy építőipari oligarchák számára lesz, hisz börtönférőhelyet számolatlanul lehet majd építtetni, és az örökbe fogadható gyerekek kínálata is jelentősen bővülni fog. Vélemény.
Egy magyar cég kerül lengyel kézbe. Legalábbis papíron.
Magyar anyanyelvűként sem könnyű 10-est írni a magyarérettségin, de vannak román anyanyelvű gyerekek is, akiknek ez sikerül. Szerzőnk több szempontot is felvet ezzel kapcsolatban, például azt, hogy a Regátban más volt a történelem, más nagyapák haragszanak egymásra.
Amerika és Kína vámháborúja valójában már Trump első elnöksége óta tart – kronológia.
Az Orbán-csapat Kollár Kingával akarja kiiktatni a közéletből Magyar Pétert. Ő az orbáni szavakkal támad vissza. A megosztott Magyarország kicsiben olyan, mint az USA a tavalyi választások előtt. Trump vámháborújának tétje az is, hogy ismét recesszióba süllyed-e a magyar gazdaság. Ez a Fülszöveg, az e heti HVG ajánlója.
Világszerte foglalkozik a sajtó Magyarország kilépésével a Nemzetközi Büntetőbíróságból. A címben idézett értékelés Geoffrey Robertson brit jogásztól származik, aki annak idején tagja volt a Sierra Leone ügyében felállított ENSZ-bíróságnak. Orbán még inkább ráerősít arra, hogy igazából kívülálló Európában – írja a New York times. Felvetődik, hogy a magyar kormányfő nem akar-e távozni az Unióból is, de ez jelenleg belpolitikailag kivitelezhetetlen, mert Orbán karrierjének a végét jelentené – elemez a Deutsche Welle. A Welt szerzője viszont Orbán pártjára kel. Témák és vélemények a világlapokból.